Piyano Dersi

Mavi Mi Diyarbakır piyano kursu sayesinde her yaşta piyano öğrenmeye hazır mısınız?

 Müziğin en önemli güçlerinden biri de zekayı geliştirmesidir. Ufak yaşta alınan piyano eğitiminin çocuklar üzerinde yararlı etkileri bulunmaktadır. Diyarbakır piyano kursu olan Mavi Mi Piyano kursu sayesinde çocuğunuzun kişisel gelişimine destek olabilirsiniz. Ayrıca 7 yaşına kadar öğrenilen müzik eğitiminin ileriki yaşlarda sayısal becerilerinin gelişmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

 Çocuklar için hangi yaşta başlamak uygundur?

 Piyano için en uygun yaş 3,5-4 yaş aralığıdır ve bu yaşta öğrenilen bilgiler beyinde çok ciddi bir yere sahiptir. Bu yüzden en uygun yaş aralığı 3,5-4 yaş aralığı olacaktır. İlk sene mutlaka haftada bir gün bir saat eğitim öneriyoruz. Bunun nedeni başlangıç seviyesindeki öğrenciler için haftada bir saat eğitimin yeterli olmasıdır.

 Peki ya, kursunuzda sadece çocuklara yönelik mi eğitim bulunmakta?

 Kursumuzda çocukların eğitim almasının yanı sıra elli beş yaşına kadar birçok insana hitap etmekteyiz. Piyanoda özel derslerle çok daha başarılı bir eğitim süreci geçirilmektedir. Bu yüzden yediden yetmişe herkese uygun derslerimiz bulunmaktadır. Kursumuz sabah 11:00 akşam 20:00 arasında faaliyet göstermektedir. Bu saatler arasında gelip hocalarımızla birebir görüşebilir saviyenize uygun eğitim programını birlikte planlayabilirsiniz. Başlangıç seviyesinde yetişkinler için haftada 1 saat eğitim yeterli olmaktadır. Eğer piyano almak isteyenleriniz olursa hocalarımız bunun için de seve seve yardımcı olacaklardır.

 Eğitmenler nasıl bir eğitim veriyor?

 Eğer ufak çocuğunuzu bize emanet ediyorsanız aklınızın hiç burada kalmasına gerek yok. Eğitmenlerimiz çeşitli oyunlarla pedagojik olarak en doğru eğitimi verme konusunda uzmanlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda sadece çocuklar için değil yetişkinler için de en doğru eğitim şeklinin verilmesi taraftarıyız.

Mavi Mi’de Diyarbakır Piyano dersleri birebir yapılmaktadır.Derslerin bireysel olması enstrüman öğretimi için önemlidir.Öğrencinin gelişimini güçlendiren, müzikaliteyi artıran, eğitim yöntemleriyle, bireysel yapılan dersler ayrıca grup çalışmasıyla da güçlendirilmektedir. Her yıl düzenlediğimiz “Hayata Merhaba” konserlerimizle öğrencilerimiz istenince neler başarabildiğini göstermektedirler.*Dersler birebir yapılmaktadır.*Öğrenci seviyesine uygun kişisel eğitim programı uygulanmaktadır*Programlarımız 3-4 yaşından itibaren her yaş öğrenci için uygundur.*Piano Eğitiminde Ders Süresi İlk 3 Yıl bir saattir Çocuklarda piyanoya başlama yaşı 3,5-4’tür. Şu anda eğitim departmanımızda piyano dersi alan öğrencilerimiz arasında yaşları 3,5 ile 55 Yaş arası değişen çocuk ve yetişkin öğrencilerimiz vardır. Eğitmenlerimiz oldukça eğlenceli bir metodla eğitim vermekte ve öğrencilerini hiç sıkmadan oyunlarla piyano çalmayı öğretmektedirler. Dersleri ek metodlarla da desteklemektedirler.Ders günlerimiz eğitmenimize ve öğrencimize uygun bir gün ve saat seçilerek programlanmaktadır. Bunu bizimle yüz yüze ya da telefonda görüşerek programlayabilirsiniz. Haftanın 7 günü sabah 09:00’den akşam 21:00’e kadar açığız. Hafta içi ve hafta sonu programlarımız mevcuttur. Herhangi bir seviye ve yaş farkı gözetilmemektedir.Çocuklara Yönelik Piyano dersimiz haftada 1 gün ve 1 saat olmak üzere özel ders olarak yapılmaktadır. Herhangi bir kur dönemi söz konusu olmadığından istediğiniz an gelip başlayabilirsiniz. Derslerde ilerleme kaydeden çocuk öğrencilerimizin ebeveynleri piyano almaya karar verdiğinde eğitmenlerimiz piyano alımı konusunda da kendilerine danışmanlık hizmeti vermektedirler.İstediğiniz takdirde bizi önceden arayarak eğitmenlerimizle yüz yüze görüşmek için randevu alabilir, seviyeniz hakkında bilgi sahibi olabilir, eğitmenlerimize derslerin işleyişi ve enstrüman ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu yöneltebilirsiniz. (Bu kesinlikle herhangi bir ücrete tabi değildir.) Ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için de bize de irtibat numaramızdan ve mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Yetişkinlere Yönelik Piyano Dersi:

Ders günlerimiz eğitmenimize ve öğrencimize uygun bir gün ve saat seçilerek programlanmaktadır. Bunu bizimle yüz yüze ya da telefonda görüşerek programlayabilirsiniz. Haftanın 7 günü sabah 11:00’den akşam 20:00’e kadar açığız. Hafta içi ve hafta sonu programlarımız mevcuttur. Herhangi bir seviye ve yaş farkı gözetilmemektedir.Yetişkinlere Yönelik Piyano dersimiz haftada 1 gün ve 1 saat olmak üzere özel ders olarak yapılmaktadır. Herhangi bir kur dönemi söz konusu olmadığından istediğiniz an gelip başlayabilirsiniz. Eğitmenlerimiz piyano almak isteyen öğrencilerimize piyano alımı konusunda da danışmanlık hizmeti vermektedirler.İstediğiniz takdirde bizi önceden arayarak eğitmenlerimizle yüz yüze görüşmek için randevu alabilir, seviyeniz hakkında bilgi sahibi olabilir, eğitmenlerimize derslerin işleyişi ve enstrüman ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu yöneltebilirsiniz. (Bu kesinlikle herhangi bir ücrete tabi değildir.) Ayrıca aklınıza takılan her türlü soru için de bize de aşağıdaki numaradan ve mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Piyano Dersi Programı / Yetişkinlere Yönelik (12 yaş ve üzeri her yaş) “Bastien Older Beginner Piyano Kursu” 12 yaş ve üstü her yaşta müzikseverin, temel piyano teknikleriyle beraber temel solfej bilgisini öğrenmesi ve değişik müzik türlerine ait parçalardan oluşan bir repertuar edinmesi için dizaynedilmiş bir metoddur.Teori, teknik, okuma, notasyon gibi kitaplardan oluşan bu metodla öğrencilerimiz, son derece akıcı, keyifli ve eğlenceli bir ders ortamı yaşayacaklar.

Mavi Mi’de Gitar Dersleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler.

*Mavi Mi’de Piyano Dersleri;Birebir Özel olarak yapılmaktadır.

*Öğrenci seviyesine uygun kişisel eğitim programı uygulanmaktadır

*Piyano Dersi 3 yaşından itibaren her yaş öğrenci için uygundur.

*Ders ilk yıl 1 Saattir.Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için ilk bir yıl haftada 1 saat ders yeterli olmaktadır.

**Programın amacı öğrencinin Küçük yaş Grubu için;Çocuklara Piyonoyu sevdirmek gerekli teorik ve teknikbilgiyi vermek ve klasik müziğin gerektirdiği estetik ve artistik bakış açısını kazandırmaktır.

*Piyano Eğitiminde 3-7 yaş grubunda,Beyin Gelişimi açısından çocuğun ileriki yaşam kariyeri için önem taşımaktadır.3-7 arasında piyano eğitimi alan çocukların daha ileriki yaş dönemlerinde sayısal verileri daha iyi yorumlayabildikleri gözlemlenmiştir.