Diyarbakır Ney Kursu

Diyarbakır Ney Kursu

Tarihi Mezopotamya’daki uygarlıklara kadar dayanana kamıştan yapılmış bir müzik aletidir. Sümerler tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Eski Türkleri tarafından cenaze ve dini törenlerinde kullanılmış olduğu bilinmektedir. Günümüzde ise tasavvuf musikisinde önemli bir yeri bulunmaktadır.

 Uzman Eğitmenlerden Ney

 Tasavvuf musikisinde önde gelen enstrümanını çalmak isteyenlere Mavi Mi Müzik okulu Diyarbakır ney kursu hizmeti vermektedir. Enstrümanla ses çıkartmaktan başlayarak nota ve makama doğru ilerlenmektedir. İlk seviyeden başlayarak ileri seviyelere kadar öğrenmek mümkündür. Farklı seviyelere göre özel olarak eğitim verilmektedir. Teori ile uygulamalı dersler birlikte yürütülmektedir.

 Ney çalmayı öğrenmek isteyen herkese açıktır. Uzman eğitimci kadrosu ile eğitim verilmektedir. Farklı saatlerdeki ders programları ile çalışan ve öğrenciler için kolaylıkla katılım sağlanmaktadır. 1 aylık oryantasyon sürecine katılarak bu saza olan yatkınlık ölçülebilir. Bu dönemin sonunda dileyen öğrenciler devam etme kararı alabilmektedir.

 Musikinin farklı bir kolu olan tasavvuf için en önemli sazlar arasındadır. Üflemeli sazlar arasında en gelişmişi olarak bilinmektedir. Ney çalmayı öğrenmek için Mavi Mi Diyarbakır ney kursu deneyimli kadrosu ile profesyonel anlamda hizmet sunmaktadır.

 Ney çalmayı öğrenmek isteyenler ve kendini geliştirmek isteyen herkese açıktır. Bu saza karşı ilgi duyan öğrenmek isteyen herkesin ilgiyle katılacağı eğitimler düzenlenmektedir. Pratik uygulamanın yanı sıra teorik olarak da ney hakkında eğitim verilmektedir. Öğrenme süresi katılımcının ilgisi ile orantılı olarak değişebilmektedir. Tam anlamıyla ilerleme sağlanması için doğru kurs seçimi yapılmalıdır. Konusunda güvenilir ve uzman eğitmenlerle çalışmak başarıyı getirecektir.