Gitar Dersi

Sevgili arkadaşlar Mavi Mi Diyarbakır gitar dersi‘ne hoş geldiniz. Her şeyden önce bilmeliyiz ki bizi uzun bir yol bekliyor. Ama geçtiğimiz her dersle amaca biraz daha yakınlaşacağız.Öncelikle işe gitar üzerinde notaları öğrenerek başlayacağız. Gitar üzerinde bir kaç alıştırmayla yolumuza devam edeceğiz. Daha sonrada çeşitli melodilerle ellerimizi, gitar hakimiyetimizi geliştireceğiz. Önerimiz, her ders için en az bir hafta ayırılmasıdır. Bir ders tam olarak başarılmadan diğer derse geçilmemelidir.Her gün en az bir saat çalışın,Bir gün çalışamazsanız,ertesi gün iki saat çalışın.Ne kadar çok çalışırsanız,amaca o kadar çabuk ulaşırsınız.Solak olanların sağ el için yazılanları sol ele, sol el için yazılanları sağ ele uygulamaları gerekir.

Müzik, insanı insan yapan en önemli özelliklerden biridir. Pek çok kültürde bir enstrüman çalmak zanaat olarak nitelendirilmektedir. Hatta kişinin kendisini en güzel şekilde dile getirme yolları arasındadır. Özellikle gitar çalabilmek başlı başına beceri ve yetenek ister. Düzenli gitar pratikleri yapan bir kişi motor becerilerini geliştirir. Konsantrasyon gerektirdiğinden, düşünceleri susturup, zihni sakinleştirir. Bu yüzden pek çok ebeveyn çocuklarının küçük yaşta gitar kursuna gitmesini sağlar.

 Müzik Evrenseldir

 Müzik, işitsel ve matematiksel düşünme becerilerini arttırmaktadır. Müzik ile yakınlaşıp bir enstrüman çalıyor olduğunuzda size işlenecek olan bu beceriler, söz konusu gitar olduğunda ise daha yoğundur. Çünkü gitar hem yatay hem de dikey işleyişe sahip bir enstrümandır. Planlama ve karar alabilme konusunda becerilerinizi de geliştirecektir. Aynı zamanda sosyalleşmeye yardımcı olur. Çünkü müzik evrensel bir iletişim dilidir. Kişi kendine olan güvenini arttırmak için de gitar öğrenebilir.

 Becerilerinizi Geliştirin

 Diyarbakır Gitar Dersi güncel şarkılardan klasik eserlere kadar oldukça zengin bir repertuar ile sizlere tüm bu becerileri kazandıracaktır. Nota ve temel müzik bilgileri işlenerek; öğrencinin parmak yapısı, kulak yapısı ve müzik bilgisine bağlı olarak gitar eğitimi tamamlanmaktadır. Güvenilirliği ön planda tutan ve alanında uzman öğretmenlerle gerçekleştirilen Diyarbakır Gitar Dersi, parmak egzersizleri, etütler, akorlar, gitarı en doğru biçimde kullanma, arpej ve ritim kalıpları gibi genel bilgileri enjekte ederek sizlere müzikle iç içe olmanın keyfini çıkarmanızı sağlar.

Mavi Mi’de Gitar Dersleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

*Mavi Mi’de Gitar Dersleri;birebir 2 Kişilk VIP Grupta  veya 5-6 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.*Öğrenci seviyesine uygun kişisel eğitim programı uygulanmaktadır*Klasik Gitar İlkokul çağından itibaren her yaş öğrenci için uygundur.*Ders Birebir ve 2 Kişilik Gruplarda Süresi bir saat,5-6 Kişilik Gruplarda 2 Saattir.Programın amacı öğrencinin Klasik gitarı akıcı ve güzel çalabilmesi için gerekli teorik ve teknikbilgiyi vermek ve klasik müziğin gerektirdiği estetik ve artistik bakış açısını kazandırmaktır.